Ranking najdłuższych i najbardziej odcinkowych anime

Czy zastanawiałeś się kiedyś, które anime jest najdłuższe w historii? Anime z największą liczbą odcinków? Albo najlepsze anime na świecie? W dzisiejszym artykule udostępnimy pełną listę najdłuższych anime z największą liczbą odcinków w historii.

Mówiąc o dużych anime, myślą o jednym kawałku, Naruto, ale istnieje kilka anime, które przekraczają 100 do 200 odcinków. Niektóre są bardzo stare anime, inne dzieci lub niektóre są podzielone na pory roku.

Ta lista długiego anime została wykonana w listopadzie 2016 r., Więc odcinki niektórych anime mogą się zmienić w czasie. Jeśli chcesz wiedzieć o rękawach, napisaliśmy już artykuł o mówieniu najdłuższa manga na świecie.

Pamiętaj, że nie będziemy stawiać streszczeń, żadnych szczegółów na temat anime poniżej, to tylko lista kilku szczegółów, jeśli tytuł wywołuje twoją ciekawość, przeszukaj naszą stronę lub naszą listę anime kyaneko.com

Pamiętaj, że anime w produkcji może mieć więcej odcinków. Nawet gotowe mogą wygrać nowy sezon. Niektóre mogą nie znajdować się na liście, ponieważ mają różne nazwy zamiast pór roku.

Ranking najdłuższych i najbardziej odcinkowych anime
To anime ma ponad 7500 odcinków!

Lista długich anime w produkcji

Niektóre anime są wydawane i po prostu nigdy się nie kończy. Minęło kilka lat bez zatrzymywania wystawy, jak myślisz, co widzimy niektóre z tych anime poniżej?

Niektóre z tych anime są wydawane w sezonach, inne są ciągłe, ale faktem jest, że zawsze ma nowy potwierdzony sezon wyświetlany przez długie lata.

AnimeDataEps
Sazae-san5 Oct 19697701
Doraemon1 Apr 19733009
Nintama Rantarō10 Apr 19932,199
Ojarumaru5 Oct 19981827
Soreike! Anpanman3 Oct 19881700
Chibi Maruko-chan7 Jan 19901463
Shimajirō13 Dec 19931411
Pokémon1 Apr 19971280
Transformers17 Sep 19841184
Crayon Shin-chan13 Apr 19921168
Detective Conan8 Jan 19961100
One Piece20 Oct 19991102
Yu-Gi-Oh!4 Apr 19981023
Naruto3 Oct 20021009
Gundam7 Apr 1979980
Pretty Cure1 Feb 2004890
Dragon Ball26 Feb 1986854
Beyblade8 Jan 2001580
GeGeGe no Kitarō3 Jan 1968515
Digimon7 Mar 1999474
Jewelpet5 Apr 2009463
Battle Spirits7 Sep 2008401
Yo-kai Watch8 Jan 2014332
Lupin III24 Oct 1971321
Saint Seiya11 Oct 1986318
Cardfight!! Vanguard8 Jan 2011314
Tamagotchi!12 Oct 2009297
Sailor Moon7 Mar 1992247
Future Card Buddyfight4 Jan 2014212

Może się zdarzyć, że niektóre anime na liście już się zakończyły.

Data ostatniej aktualizacji 30 kwietnia 2024 r.

Cuors — Jak działają wydania anime

Jednym z powodów, dla których nasza lista długich anime z większą liczbą odcinków nie jest tak dokładna, jest to, że niektóre anime są podzielone na kilka sezonów i nie wszystkie znajdują się na tej liście.

Generalnie anime jest tworzone i kategoryzowane według liczba sezonów anime rocznie. Te sezony opierają się na czterech porach roku, a każde anime może emitować od 12 do 14 odcinków w sezonie.

Kiedy anime pokazuje od 12 do 14 odcinków i kończy, nazywamy 1 Cour, kiedy anime odbywa się między 22 a 24 odcinkami z jednego sezonu do drugiego, nazywamy 2 kursy.

Każdy kurs jest równoważny sezonowi lub sezonowi, w którym jest wyświetlane anime. Jeśli anime jest wyświetlane na stacji, a następnie wyświetlane ponownie po drugiej przerwie sezonu, ogólnie nazywa się je Slip Cour.

Zwykle, robiąc przerwę w sezonie, anime wraca jako drugi lub następny sezon. Anime wyświetlane przez kilka stacji bez przerw można wywołać liczbę wyświetlanych kursów.

Ranking najdłuższych i najbardziej odcinkowych anime

Lista najdłuższych anime wszechczasów

Ta lista została ostatnio zaktualizowana 23 września 2021 r., Jeśli czytasz to w kolejnym roku, a anime jest w produkcji, dodaj około 48 odcinków rocznie. Mam nadzieję, że spodoba ci się lista dłuższych anime wszechczasów:

Liczba odcinkówNazwa animeDebiutancki rokRok ukończenia
7542+Sazae-san1969W produkcji
2245Nintama Rantarō1993W produkcji
1857Klub Oyako19942013
1818Doraemon19792005
1787Ojarumaru1998W produkcji
1565Kirin no Monoshiri Yakata19751979
1525Soreike! Anpanmana1988W produkcji
1498Kirin Ashita w kalendarzu19801984
1494Manga Nippon Mukashi Banashi19751995
1428Hoka Hoka Kazoku19761982
1274Monoshiri Daigaku Ashita bez kalendarza19661970
1274Chibi Maruko-chan1995W produkcji
1124Doraemon (2005)2005W produkcji
1068Kredka Shin-chan1992W produkcji
1015Detektyw Conan1996W produkcji
1006Sekai Monoshiri Ryoko19711974
1000Jeden kawałek1999W produkcji
773Dom Kotowazy19871994
744Asadayo!Kaishain2016W produkcji
726Shima Shima Tora no Shimajiro19932008
696Ninja Hattori-kun19811987
599Hana Kappa2010W produkcji
526Perman19831985
510Obake no Q-tarō19851987
500Naruto Shippuden20072017
475Poranna drużyna Ninja Gatchaman20112013
453Shimajiro no Waow2012W produkcji
400Gotowanie Idol I! Mój! Kopalnia!20092013
373Kochira Katsushika-kuKameari Kōen-mae Hashutsujo19962004
367Gintama20062018
366Wybielacz20042012
366Kirin Monosjiri Daigaku: Manga Jinbutsushi19701971
365Charady no Joke na Mainichi20092010
358Keroro Gunso20042011
331Kiteretsu Daihyakka19881996
330Atashin’chi20022009
328Ogon wróżki2009W produkcji
312Kalendarz Otogi Manga19621964
305Manga Hajimete Monogatari19781984
300Hipopotam i Tomasz19711972
296Hamtaro20002006
296Ikkyū-san19751982
291Dragon Ball Z19891996
283Dotanba bez manier19841987
276Pokémon (oryginalna seria)19972002
260Gan do Gona19741975
260Hoshi no Ko Poron19741975
258Opowieści ludowe z Japonii20122017
253Kłopoty pingwina20082013
243Dzień dobry!!! DORONJO20152016
243Doktor Slump Arale-chan19811986
240Itazura tenshi Chippo-chan19701970
237Ohayo Rodzina Dżinów20142015
227ZIP Mazingera20132014
225Cud! Mimika20062009
224Yu-Gi-Oh! Pojedynek Potworów20002004
220Naruto20022017
214Zegarek Yo-kai20142018
212Boruto: Naruto Następne Pokolenia2017W produkcji
203Odrodzenie Katekyo Hitmana!20062010
201Ojamajo Doremi19992003
200Czarodziejka z Księżyca19921997
200Holly Duch19911993
200Parasol Henbee19891991
199Gatapishi19901991
196Chodźmy COOKR'n20132015
195Tamagon Doradca19721973
195Urusei Yatsura19811986
193Astro-Chłopiec19631966
193Inuyasha20002010
193Pokemon: Zaawansowana generacja20022006
191Pokémon: Diament i Perła20062010
182Gwiazda Gigantów19681971
180Yu-Gi-Oh! GX20042008
178Aikatsu20122016
178Książę tenisa20012005
175Zenmai Zamurai20062010
172Mirmo de Pon!20022005
170Chirorin Mura Monogatari19921993
170Pokonyan!19931996
170Yadamon19921993
164Obocchama-kun19891992
163Dokaben19761979
163Hai! Akko Desu19881992
162Sobakasu Pucchi!19691969
161Ranma ½19891992
159Kai ze Smoczej Kuli20092015
156Odenkun20052009
156Bōken Shonen Shadar19671968
156Chō Tokkyū Hikarian19972000
156Otoko do-Ahou! Koushien19701971
156Uszczypnij, aby uderzyć19691970
156Otoko Ippiki Gaki Daishou19691970
156Urikupen Kyuujo-tai19741975
155Łubin III Część II19771980
154Główny20042010
154Yu-Gi-Oh! 5D20082011
153Smocza kula19861989
153Zawodowy golfista Saru19851988
153Rewolucja Kirarina20062009
152Pierwszy Gwiazda Nrrth19841988
151Gotowanie taty19921995
151Tetsujin 28-go Gao!20132016
150Zatch Bell!20032006
148Łowca × Łowca (2011)20112014
148Akta sprawy Kindaichi19972000
148Yu-Gi-Oh! Arc-V20142017
147Toriko20112014
145Osłona oczu 2120052008
131Super Smocza Kula20152018
120Yu-Gi-Oh! WIRONY2017W produkcji
116D.Gray-man20062016
112Yu Yu Hakusho19921994

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł! Jeśli ci się podobało, udostępnij i zostaw swoje komentarze.

Przeczytaj więcej artykułów na naszej stronie

Dziękujemy za przeczytanie! Będziemy jednak bardzo zadowoleni, jeśli spojrzysz na inne artykuły poniżej:

Przeczytaj nasze najpopularniejsze artykuły:

Czy znasz to anime?